Tábor smrti pre psov

Autor: Filip Klička | 31.1.2006 o 11:07 | Karma článku: 8,44 | Prečítané:  2930x

Pocit neuverenia sa u mňa zmenil na zhrozenie, keď som si prečítal správu o tom, ako niekto prevádzkuje útulok a necháva v ňom zomierať zúbožené, vyhladované psy vo vlastných výkaloch. Dôvod je prozaický, za prevádzku útulku sa platí a tak sa nájdu ľudia, ktorí ani v rámci pokútne získaných „bomba kšeftov“ nie sú ochotní urobiť hoci len to základné – postarať sa o zvieratá aspoň naoko. Aby o kšeft neprišli.

Prirovnávam to k zarábaniu na chlebe v Somálsku alebo k výkupnému, ktoré zaplatilo množstvo židovských rodín pre to, aby sa nedostali do koncentračného tábora a len čo to urobili, ich „záchrancovia“ im kúpili „lístok“ do dobytčáku. Je to parazitácia na núdzi. Slovensko je v situácii, kedy rieši nedostatok útulkov a iných zariadení, ktoré by sa mali starať o psov, “stratených“ v našej spoločnosti a vykrývať nezodpovednosť ľudí, ktorí nekontrolujú množenie, či vyvolávajú dopyt po psíkoch, ktorých potom odložia na ulici alebo polšú pod usmrcujúcu injekčnú ihlu. Je hrozná predstava, že aj v takomto marasme, kde sa pár ľudí snaží vyriešiť dlho prehliadané, ale pri tom niekedy veľmi "tlačiace" problémy, sa nájde niekoľko „vynaliezavých“ podnikateľov bez jediného náznaku morálky, ktorí túto snahu maria a vyvolávajú nedôveru k zariadeniam tohto typu. Takto zasa znižujú počet ľudí, ktorí sú ochotní prevziať aspoň čas zodpovednosti za spoločnosť, a nájdeného psíka umiestniť v organizácií, ktorá by predsa len mala mať lepšie možnosti na riešenie problémov s tým vzniknutých. Stavať sa pozorne k "zvieracím" veciam sa ešte len učíme (aj ja „zbieram“ psíky len pár rokov) a počuť o tom, že náš dobrý skutok sa môže meniť na diabolské týranie, nemotivuje nikoho normálneho.

Správa popisuje, ako psy nemajú šancu v mraze a hlade prežiť a tento útulok sa môže, podľa slov veterinára, rovno nazvať táborom smrti. Zdajú sa vám to silné slová? Mne sa zdajú silne zločinecké, cynické a bezohľadné činy majiteľa tohto útulku a dúfam, že sa nájde niekto, kto podá žalobu a právne to aj dotiahne do konca.

Zároveň si vás dovolím poprosiť, majte oči otvorené - čím skôr vyfiltrujeme takéto konanie spomedzi všeobecného snaženia o riešenie psíčkarenia u nás, tým viac pomôžeme ľuďom na správnej strane a skôr, ako spoločnosť, vyriešime problémy, ktoré trápia psíčkarov i nepsíčkarov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kotleba je navždy vodca, fašisti sa hádajú

Prečo nastal rozkol v ĽSNS.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.


Už ste čítali?